selülite son
PTT de Sanal Cep Telefonu Operatörü Olacak

PTT ve Avea işbirliğine gitti. PTTCell Mart ayında hizmete başlıyor. PTT de sanal cep telefonu operatörü olacak. PTTCell alan kodu 0507 888 ile başlayacak.

PTT de tıpkı BİM marketlerinin BimCell’i gibi sanal cep telefonu operatörü olmaya hazırlanıyor. PTT ile Avea arasındaki anlaşma Mart ayında meyvesini verecek ve PTTCell resmi olarak faaliyetlerine başlayacak. Avantajlı tarifelerle en ucuz faturalı ya da kontörlü telefon tarifesi sunan operatörlerden biri konumuna gelmesi beklenen PTTCell, PTT’nin Türkiye geneline yayılmış zengin şube yapılanması ile uzak noktalardaki vatandaşlara da ulaşım sağlayacak.

PTTcell ile ilgili ayrıntılı bilgilere pttcell.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. PTTCell alan kodu 0507 ile başlayacak, ilk gelecek abonelere 0507 888′le başlayan numaralar verilecek. PTTCell’e numaranızı da taşımanız mümkün olacak. PTTCell internt tarifesi ise aylık 1GB 14.5 TL şeklinde olacak.

Konuyla ilgili yayınlanan basın bülteni aynen şöyle: 173 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından bir olan PTT, Pttcell markasıyla mobil iletişim sektörüne giriş yapıyor, PTT’nin telefonu simgeleyen “T”si mobil olarak geri dönüyor.

İlk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan Pttcell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılması hedefleniyor

PTT bu yeni ürünü ile posta, banka ve lojistik hizmetlerine ek olarak Pttcell markası adı altında mobil iletişim hizmeti de sunmaya başlıyor. PTT’nin telefonu simgeleyen “T”sini mobil olarak geri döndüren Pttcell’in, mobil şebeke ve teknik alt yapısı ise Avea tarafından oluşturuluyor.

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Osman Tural ve Avea CEO’su Erkan Akdemir’in katılımıyla 29 Ocak 2013 tarihinde gerçekleştirilen basın toplantısında, “Türkiye’yi seviyoruz, hesaplı hattı sunuyoruz” söylemiyle yola çıkan Pttcell’in mobil iletişimde yaratacağı “değerin” yanı sıra hedefleri de açıklandı.

İlk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan Pttcell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılması hedefleniyor.

Pttcell müşterilerinin tek seferde 20 TL ve üzerinde yapacakları yüklemelerde kendi aralarında ayda 3000 dakikaya kadar ücretsiz olarak konuşmalarına imkan verecek olan tarife kapsamında; her yöne yapılabilecek 5 dakikalık aramalar 30 kuruş, her yöne gönderilebilecek 2000 SMS 9 TL, 1 GB’lık internet paketi ise sadece 14,5 TL olarak ücretlendirilecek. Pttcell’li olan ve 600 dakika kampanyasına kayıt yaptıran herkese yurtiçi aramalarında 3 ay boyunca ayda her yöne 200 dakika olmak üzere toplamda 600 dakika konuşma hediye ediliyor. Faturasız Pttcell’liler Türkiye’deki tüm PTT işyerlerinden ve PTTMatik’lerden TL yüklemesi yapabilecekler. Ayrıca www.pttcell.com.tr adresinden ve 444 6 788 (444 6 PTT) Pttcell Müşteri Hizmetlerinden de 7/24 kredi kartı ile TL yüklemesi yapılabilecek.

PTT’nin T’si mobil olarak geri dönüyor… Basın toplantısında yaptığı konuşmada PTT’nin telefonu simgeleyen “T”sinin, Pttcell ile mobil olarak geri döndüğünü ifade eden PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Osman Tural yaptığı açıklamada; “PTT Genel Müdürlüğü olarak, ülkemiz insanına fayda sağlayacak çalışmalar yapmaya devam ediyor, bilim ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, hizmetlerimizin gelişimini ve sürekliliğini sağlamayı hizmet politikamızın temeli kabul ediyoruz.

Bu ilkemiz doğrultusunda önemli bir projeyi daha uygulamaya alıyor, Pttcell hizmetini başlatıyoruz. Pttcell ile 1995 yılında Türk Telekom’un bizden ayrılması sürecine kadar içerisinde olduğumuz bir alana farklı bir şekilde tekrar adım atmış oluyoruz. Faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak olan Pttcell’in, Mart ayı sonunda tüm PTT merkezlerinde satılmasını hedefliyoruz.

Sloganımız; Türkiye’yi seviyoruz, hesaplı hattı sunuyoruz.

Siz istersiniz de biz yapmaz mıyız!

Amacımız ise; PTT güvencesini ve hizmet anlayışını hesaplı, hızlı, güvenli hatla birleştirmek. Aşina olduğumuz bir alanda piyasa şartlarına göre makul özellikler taşıyan Pttcell hizmeti inanıyorum ki müşterilerimizi memnun edecektir” dedi.

PTT, Pttcell ile mobil teknolojiyi 77 milyonun adeta ayağına götürecek

Avea CEO’su Erkan Akdemir işbirliğine yönelik; “173 yıllık geçmişi ile ülkemizin köklü ve güvenilir kurumlarından olan PTT ile Türkiye’nin en dinamik ve en genç GSM operatörü Avea olarak yaptığımız işbirliğiyle çok ses getirecek bir projeyi hayata geçirdik. Türkiye’yi telefon ile tanıştıran PTT’nin vizyoner bakış açısının ürünü olan Pttcell ile sınırlar ve eşitsizlikler ortadan kalktı. Fırsatlar 77 milyon ve 81 ilin adeta ayağına geldi. Posta, telefon, telgraftan; bankacılık ve lojistik hizmetlerine bir dönüşüm içerisinde olup tüm gelişmelere yıllar içerisinde şahitlik etti, çağın gereklerine göre kendini konumladı. PTTcell ile bu zinciri tamamlamış oldu.

PTT’nin telefonu simgeleyen “T”sini mobil olarak geri döndüren PTTcell’in, mobil şebeke ve teknik alt yapısını oluşturmaya destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Avea olarak her alanda geliştirdiğimiz teknolojimizi müşterilerimizle ve iş ortaklarımızla buluşturmaya, herkese ihtiyacına göre seçim yapma olanağı sunmaya ve bu alanda fark yaratmaya 2013 yılında da hız kesmeden devam edeceğiz” diye konuştu.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 29 Ocak 2013, 19:59 tarihinde Teknoloji kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 272 views Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
Yayın Ortaklaığı
Kategoriler
AİHM’den Gaz Cezası

AİHM’den Gaz Cezası

AİHM, biber gazı kullanımıyla ilgili davada Türkiye’yi para cezasına mahkum etti. Avrupa... [Devamı]
Taksimden Canlı Yayın

Taksimden Canlı Yayın

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından bugün açılan Gezi Parkı yalnızca 4 saat açık... [Devamı]
İTÜ Mezuniyetine AKP Saldırısı

İTÜ Mezuniyetine AKP Saldırısı...

AKP’liler İTÜ mezuniyet törenine taşlarla saldırdı. İstanbul Teknik Üniversitesi mezuniyet... [Devamı]
Maliki ve Barzani Birleşti

Maliki ve Barzani Birleşti...

Irak Başbakanı Nuri el-Maliki ve Mesud Barzani, Bağdat’taki görüşmelerinin ardından ortak... [Devamı]
Türk Silahları Yemen Sınırında Yakalandı

Türk Silahları Yemen Sınırında Yakalandı...

Silah yüklü bir Türk gemisinin Yemen karasuları içerisinde durdurulduğu ve silahlara el konulduğu... [Devamı]
Gezi Parkı Olayları Devam Ediyor

Gezi Parkı Olayları Devam Ediyor...

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından bugün açılan Gezi Parkı şu anda tekrar boşaltılıyor.... [Devamı]
Palayla Saldırıya Uğradı

Palayla Saldırıya Uğradı...

Taksim’de polislerin gözü önünde elinde palalarla halka saldıran kişilerin darp ettiği genç... [Devamı]
Popüler Haberler


Anket
Turkiye de Eyalet veya Özerk Bölgeler Olmalı Mı?
Hayır Olmamalı
Evet Olmalı
Kararsızım
Hava Tahmin Raporu
adana hava durumu ADANA antalya hava durumu ANTALYA hatay hava durumu HATAY Isparta hava durumu ISPARTA
Yazarlarımız
Yorumlar
Facebook'ta Takip Edin
Gazete Manşetleri
Gazetelerin tümü için Tıklayın.