Abd Büyükelçisi Adanada

01.07.2012

377 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Abd Büyükelçisi Adanada

’nin Francis Ricciardone, ’da kasket takıp krizini değerlendirdi

ABD’nin bağımsızlığının 236. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen“Bağımsızlık Günü” resepsiyonuna katılmak üzere Adana’ya gelen ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Kazancılar çarşısını gezip gazetecilerin Suriye ile ilgili sorularını yanıtladı.

SURİYELİLER HAK ETTİKLERİ REJİME KAVUŞACAK

“Suriye’de bir diktatörlük değil, demokratik, hukuka saygılı bir hükümet görmek istiyoruz” diyen Ricciardone, şöyle konuştu: “Biz ’nin yanında duruyoruz. Mutlaka, şüphesiz, yüzde 100 ortak, müttefik, dost olarak ile beraberiz. Her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. çok provakatif, tehlikeli bir duruma çok temkinli, dikkatli, disiplinli şekilde yaklaştı. Yine inanıyorum ki Suriyeliler hakkettikleri rejimi bulacaklar. Böyle demokratik bir geçişi hakediyorlar. Suriye’de bir diktatörlük değil, demokratik, hukuka saygılı bir hükümet görmek istiyoruz. Bizim buradaki acil hedefimiz, oradaki ölümlerin, cinayetlerin durması.”

GİZLİ SOSU BULDUNUZ

Türkiye’nin gelişmesine iyimser baktığını ifade eden , ”Türkiye iç ve dış düşmanlardan endişe etmiyor. Türkler sadece fırsatlara bakıyor. Girişimcilikten konuşmak istiyor. Düşmandan konuşmuyor. Zor bir bölgede yaşıyorsunuz. Bölgedeki diğer ülkeler iç sorunları çözmede sizin kadar başarılı değil. Türkiye’nin gelecekte daha da başarılı olacağına inanıyorum. Türkiye’nin ticaret ve yatırımda potansiyeli var, turizm, teknoloji gibi birçok alanda etkin bir noktada. Küresel ekonomik krize rağmen Türkiye’nin ekonomisi ilerledi. Küresel ekonomik krize rağmen siz yemeği güzel yapan gizli sosu buldunuz” diye konuştu.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.