Adana ya Portakal Çiçeği Parkı Kuruluyor

15.08.2017

11 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Adana ya Portakal Çiçeği Parkı Kuruluyor

Büyükşehir Belediyesi, yerli ve yabancı turistlerin mayıs ayında portakal çiçeği kokusu ile tanışması, kış mevsiminde de bu meyveleri dalında görebilmesi için kent merkezinde  23 bin dönüm alana bir temapark kuracak. Onbinlerce kişinin katıldığı Nisan’da gerçekleşen Portakal Çiçeği Karnavalı ile Film Festivali haftalarında da bu park alanı özel olarak düzenlenecek. Merkez Yüreğir İlçesi’nde narenciye bahçesinde oluşturulacak parkta, mevcut portakal ağaçları korunup, karnaval zamanı açacak çiçeklerinin kokusu kente yayılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başlattığı çalışmada, 2018’de 6’ncısı gerçekleşecek Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı’na katılan onbinlerce insanın ve kent halkının portakal çiçeği kokusunu’doyasıya hissetmesi amaçlandı. Park için merkez Yüreğir İlçesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önündeki 23 bin 380 metrekarelik narenciye bahçesi uygun görüldü. 

Mevcut portakal ağaçlarının ve asırlık zeytin ağaçlarının korunması için hazırlanan projeye göre Portakal Çiçeği Parkı’nda toplanma ve etkinlik alanı, çocuk oyun alanları, fitness sahası, doğal süs havuzları, dev satranç alanı, amfi, oturma birimleri, tuvaletler, dinlenme alanları, bisiklet yolu, açık ve kapalı oturma birimleri yer alacak. 

– Adana

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.