Arınç’a: Çapın ve seviyen bu kadar işte

28.04.2017

46 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Arınç’a: Çapın ve seviyen bu kadar işte

AK Parti'nin kurucularından ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile AK Parti İstanbul milletvekili Mehmet Metiner arasındaki tartışma devam ediyor.

Arınç'ın kendisi hakkında sarf ettiği "Mecliste sevilmediğinin de tanığıyım. Adıyaman'da son sıradan seçilmişti. Adıyaman'dan geldiler bize yalvardılar bunu bizden alın, fitne çıkarıyor dediler" ifadelerine Metiner'in cevabı sert oldu.

'SENİ 81 İLDE FETÖ'CÜ DİYE ŞİKAYET EDİYORLARDI, HAKLIYMIŞLAR'

Arınç'ın kendisi hakkındaki bu sözlerine Twitter'dan yanıt veren Metiner, şu ifadeleri kullandı: "Bu sözler sana ait ise çapın ve seviyen bu kadar işte! Adıyaman'dan geldiğini söylediğin kişiler de FETÖ'cü ve senin gibilerdir mutlaka! Seni de 81 ilden kripto FETÖ'cüdür fitnecilik yapıyor diye şikayet ediyorlardı. Nasıl biri olduğun görüldü. Haklıymışlar! Adıyaman'da son sıradan değil, 2. sıradan, Reis'in kontenjanından seçildim. Senin gibilerin beni sevmemesinden de ancak mutluluk duyarım! Madem beni Adıyaman'dan aldıracak gücün vardı da niye liste dışı bırakamadın beni? Bak İstanbul'da en iyi sıradayım. Ya sen? Senin de, o dönem senin gibi iktidar katında bulunanların da beni harcamaya gücünüz yetmedi. Yetmeyecek de inşaallah."

'DARBE GİRİŞİMİNİN SİYASİ AYAĞI'

İki AK Partili siyasetçi arasındaki gerginlik, Metiner'in Kayseri'de yaptığı bir açıklamada sarf ettiği ifadelerle başlamıştı. '15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağının olmadığını söylemenin büyük bir yanlış olduğunu' söyleyen Metiner, "Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, AK Parti'nin içinde de FETÖ'cü unsurlar varsa da bunların kökünden kazınacağını konusunda hiç kimsenin endişesi olmasın" demişti.

'GÖNÜL DÜNYAMIZDA YERİ YOK' DEMİŞTİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek'in, bir süre önce "Bülent Arınç darbenin Başbakanı olacaktı" iddiasını da değerlendiren Metiner, "Kişisel olarak benim için Bülent Arınç'ın ve de Suat Kılıç gibi başkaca isimlerin bugün geldiğimiz yer itibarıyla gönül dünyamızda zerrece bir yeri yoktur" diye konuşmuştu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.