Başkan Karalar a Tarihi Kentler Birliği nden 2 Ödül …

29.09.2017

23 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Başkan Karalar a Tarihi Kentler Birliği nden 2 Ödül …

Tarihi Kentler Birliği tarafından 16 yıldır düzenlenen, “Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nın ödül töreni YAPEX Restorasyon Fuarı’nda yapılacak. Yarışmada Seyhan Belediyesi’nce yapılan Av. Turan Arun Sokağı Sağlıklaştırma Projesinin uygulaması ile Nuri Has Pasajı projeleriyle ile Tarihi Kentler Birliği süreklilik ödülüne almaya hak kazandı.

Koruma alanında bütüncül bir programı ve kapsamlı senaryoları uzun süre istikrarlı bir biçimde uygulamaya devam eden Seyhan Belediyesi Av. Turhan Arun Sokağı Sağlıklaştırma Projesi ve Nuri Has Pasajı Projesi ile süreklilik ödülü almaya hak kazandı. Başkan Karalar’ın göreve geldiği günden bu yana tarihe verdiği önem ve uyguladığı projelerle birçok ödüle layık görüldü.

“Tarihimize sahip çıkmaya devam edeceğiz”

’nın tarihinin bilinen 8 bin yıllık geçmişi olduğuna vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, tarihsel ve kültürel dokunun ’da korunması için büyük gayret gösterdiklerini dile getirdi.

Başkan Zeydan Karalar, “Adana’nın tarihi yapılarının korunmasına büyük önem gösteriyoruz. Bilinen tarihimiz 8 bin yıl öncesine dayanır. Geçmişi uzun yıllara dayanan Adana’nın tarihi yapılarını korumak için canla başla çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız sadece Adana’da değil Adana dışındada takdir görüyor. Buda bizleri gururlandırıyor” diye konuştu.

Proje ve uygulamaların değerlendirildiği yarışmanın ödül töreni 16 Kasım Perşembe günü Expo Center’da düzenlenen YAPEX Restorasyon Fuarı’nda gerçekleştirilecek. – ADANA

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.