Beraat eden eski asker FETÖ’nün hücre evinde yakalandı

10.06.2018

28 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Beraat eden eski asker FETÖ’nün hücre evinde yakalandı

Konya'da FETÖ'nün 'gaybubet evi' olarak adlandırılan hücre evine operasyon düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan şüphelilerden birinin, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı ile MAK timinde görev yapan 31 sanığın yargılandığı ve 10 gün önce sonuçlanan davada beraat eden eski asker olduğu belirlendi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında aranan Mehmet A. ve Mehmet K'nin, merkez Selçuklu ilçesi Bosna Hersek Mahallesi'ndeki "gaybubet evi" olarak bilinen hücre evinde gizlendiğini belirledi.

Polis, düzenlediği operasyonda aranan Mehmet A. ve Mehmet K. ile evde bulunan Kenan Ş'yi gözaltına aldı.

 

 

DOLAR, CEP TELEFEONU, ALIŞVERİŞ KARTLARI…

Mehmet A'nın üzerinden bir, Mehmet K'nin üzerinden ise üç farklı sahte kimlik çıktı. Evde yapılan aramada 8 bin dolar, 18 bin lira, 5 cep telefonu ve örgüt tarafından dağıtılan alışveriş kartları ele geçirildi.

 

 

10 GÜN ÖNCE BERAAT ETMİŞTİ

Gözaltına alınan şüphelilerden Kenan Ş'nin, Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı ile MAK timinde görev yapan 31 sanığın yargılandığı ve 31 Mayıs’ta sonuçlanan davada beraat eden eski asker olduğu belirlendi.

Şüpheliler, hastanede kontrolünden geçirildikten sonra ifadeleri alınmak üzere Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.