Beşiktaş Çin’e gidiyor

19.07.2017

280 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Beşiktaş Çin’e gidiyor

1 Temmuz'dan beri çalışmalarını İstanbul'da sürdüren Siyah Beyazlılar bu akşam saat 20:00'de yapacakları idman ile İstanbul'daki hazırlıklarını tamamlayacak ve yurtdışı kamplarına başlayacak.

 

İLK DURAK ÇİN, 2. DURAK İSPANYA

 

Başkan Fikret Orman'ın Beşiktaş'ın dünyaya açılması projesi kapsamında, ilk olarak Çin'e gidecek olan Siyah Beyazlılar, burada Schalke 04 ile bir hazırlık maçı oynayacak. Bu akşamki idmanın ardından tesislerde yemek yiyecek olan Siyah Beyazlı takım gece yarısı uçağı ile Çin'in Guangzhou şehrine hareket edecek. Yaklaşık 11 saat sürecek yolculuğun ardından Guangzhou'ya inecek olan Beşiktaş buradan da karayolu ile maçın oynanacağı Zhuhai şehrine hareket edecek. 19 Temmuz'da Alman takımı Schalke 04 ile hazırlık maçı yapacak olan Siyah Beyazlılar maçın ardından Türkiye'ye dönecek.

 

Beşiktaş, Çin seyahatinden döndükten sonra 1 gün dinlenerek kamp ve maçlar için İspanya'ya gidecek. İspanya'da Marbella'da kamp yapacak olan Siyah Beyazlılar burada da Valladolid, Las Palmas ve Real Betis ile 3 hazırlık maçı oynayacak.

 

'BEŞİKTAŞ ÇİN'DE BÜYÜK YANGIN UYANDIRDI'

 

Çin programına çok önem veren başkan Fikret Orman takımdan 2 gün önce Çin Halk Cumhuriyeti'ne gitti.

 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Dış İlişkiler ve UEFA'dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Erdal Torunoğulları, Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Danışmanı Şevki Bostan ve kulüp çalışanları, Şanghay Futbol Federasyonu'nu ziyaret etti.

 

Kulüpten yapılan açıklamada, Şanghay Futbol Federasyonu Direktörü Junwei Zhu'nun ev sahipliği yaptığı ziyarette iki ülke arasında futbol alanında yapılabilecek işbirlikleri konuşuldu.

 

Başkan Fikret Orman, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada Çin'de gördükleri ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Çin'le Türkiye arasında sporun önemli bir köprü olacağını ifade eden Orman, "Türkiye'den ilk defa bir kulüp Çin'e geliyor. Çin'e Beşiktaş'ın gelişi büyük yankı uyandırdı. Bu yıl sadece bir maç yapacağız. Önümüzdeki dönemde daha uzun soluklu planlarımız olacak. Dünya takımı olma yolunda attığımız bu ilk adım Çinli yetkililerle yaptığımız ziyarette karşılıklı fikir alışverişiyle daha da somutlaştı" dedi.

 

Görüşmenin ardından Fikret Orman, Zhu'ya Beşiktaş forması ve siyah beyaz nazarlık hediye ederken, Zhu da Orman'a Futbol Federasyonu'nun şiltini ve bayrağını verdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.