Burdur da Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

29.09.2017

4 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Burdur da Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

’da çocuklara kahvaltının önemi anlatıldı
Çocuklara sabah kahvaltısı alışkanlığı edindirmek amacıyla ilkokul bahçesine kurulan yörük çadırında sağlıklı beslenme kahvaltısı düzenlendi

BURDUR – Burdur’da çocuklara sabah kahvaltısının önemini anlatmak amacıyla ilkokul bahçesine kurulan yörük çadırında “Kahvaltımı Yapıyorum, Güne Sağlıklı Başlıyorum” etkinliği düzenlendi.
Burdur’un Kışla İlkokulu’nda “Kahvaltımı Yapıyorum, Güne Sağlıklı Başlıyorum” etkinliği düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe Vali Şerif Yılmaz, Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Protokol üyeleri öğrencilerle birlikte okul bahçesinde kurulan yörük çadırda kahvaltı etti.
Çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı
Öğrencilerin sabah kahvaltısı alışkanlığını edinmesi ve daha sonra hareketli bir yaşam alışkanlığı kazanmaları amacıyla Sağlıklı Yaşam Aracında, öğrencilere diş fırçası ve macunundan oluşan diş temizleme seti ve öğrencilerin gün içinde hareketli olmaları için atlama ipi ve çeşitli spor dallarına ait toplar hediye edildi.
Kahvaltıya katılan Vali Şerif Yılmaz, öğrencilerle yakından ilgilenerek, sohbet etti. Vali Yılmaz, öğrencilere mutlaka kahvaltı etmelerini ve devamında da hareketli bir gün geçirmeleri için spor yapmalarını söyledi. Vali Yılmaz programda, Okul Müdürü İmran Elay’a Beyaz Bayrak belgesini de takdim etti. Yılmaz, daha sonra okul bahçesinde gözleme yapan, öğrenci velileriyle sohbet ederek, şakalaştı.
“Anneler üşenmeyin”
Burdur Halk Sağlığı Müdürü Sevinç Sütlü, sağlıklı bir neslin yetişmesi için sağlıklı beslenmeyi hatırlatarak, annelerin sabah erken kalkıp, çocuklarına mutlaka kahvaltı hazırlamalarını istedi. Sütlü, “Halk Sağlığı olarak, en önemli çalışmalarımız, koruyucu hekimlik kapsamında obeziteyle mücadele ve bunun önlenmesi birincil amacımızdır. Bu da çocukluk çağından itibaren başlıyor, onlara öncelikle sağlıklı beslenmek alışkanlığını kazandırmak arkasından ise bunu hareketli hayat felsefesiyle birleştirmek amacımız, bu vesileyle okullarda çeşitli etkinlikler yapıyoruz, okulların açıldığı bu ilk günlerde özellikle okula yeni başlayan öğrencilerimize güne sağlıklı başlamaları için kahvaltı alışkanlığını kazandırmayı hedefliyoruz.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.