Burdur da Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatı

29.09.2017

18 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Burdur da Gerçeği Aratmayan Yangın Tatbikatı

’da gerçeği aratmayan yangın tatbikatı

BURDUR – Burdur’da İtfaiyecilik haftası nedeniyle arama-kurtarma ve yangın tatbikatı düzenlendi. Gerçeği aratmayan tatbikatta öğrenciler heyecanlı anlar yaşayarak, alkış ve çığlıkları ekipleri yüceltti.
Burdur’da İtfaiyecilik Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında arama-kurtarma ve yangın tatbikatı düzenlendi. Senaryo gereği Cumhuriyet meydanında meydana gelen bir trafik kazasında, otomobil içinde sıkışan sürücünün kurtarılması ve araçta bulunan yakıt kaçağından dolayı alev alan otomobilin söndürme ve soğutma çalışmaları gerçekleştirildi. Burdur İtfaiye ekipleri, İtfaiye Çavuşu Mehmet Ali Ballak’ın koordinesiyle ilk olarak, otomobil içinde sıkışan yaralıyı kurtarmak amacıyla, kurtarma makineleri ile otomobili kesti. Sürücünün otomobilden çıkarılmasının ardından, yaralı sürücü 112 ekiplerine teslim edilerek, ambulansla hastaneye sevk edildi. Yaralı sürücünün kurtarılmasının ardından yakıt kaçağı nedeniyle otomobil alev aldı. Burdur İtfaiyesi, arazözle olay yerine gelerek, köpükle otomobili söndürdü. Söndürme sonrası soğutma işlemi gerçekleştirilerek tatbikat sona erdi.
Çocukların çığlıkları, tatbikata heyecan kattı
Tatbikatı Burdur Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Hasan Duygulu ve Serdar Başgül, Belediye Birim Müdürleri, MAKÜ Afet Yönetimi Bölümü öğrencileri ile İlkokul öğrencileri izledi. İlkokul öğrencileri, otomobilin alev almasıyla heyecanlanarak çığlık attı. Öğrenciler tatbikat sonrası alkışlayarak, İtfaiye ekiplerini yüceltti.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.