Burdur Hayırsever İşadamı Lys de Hasan Nafi Orun’a 50 bin lira değerinde otomobil hediye etti.

19.09.2017

17 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Burdur Hayırsever İşadamı Lys de Hasan Nafi Orun’a 50 bin lira değerinde otomobil hediye etti.

Hayırsever işadamı LYS’de tam puan alan öğrenciye otomobil hediye etti

’un Bucak İlçesi’nde hayırsever işadamı Mehmet Cadıl, kendi adını taşıyan okuldan LYS’de tam puan alarak Türkiye 32’ncisi olan Hasan Nafi Orun’a 50 bin lira değerinde otomobil hediye etti.

Bucak’ta 2004-2005 eğitim öğretim yılında ‘Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Öğretmen Lisesi’ adıyla hizmete giren, daha sonra ise Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi adıyla faaliyetini sürdüren okul binasını yaptıran hayırsever işadamı Mehmet Cadıl, okulun açıldığı dönemden bu yana her yıl okul birincilerine tablet bilgisayar, okul ikincisi ve üçüncüsüne cep telefonu, Onur Kurulu’nun seçtiği örnek öğrenciye cep telefonu ve maddi durumu iyi olmayan öğrencilere üniversitede burs imkanı verdi. Hayırsever işadamı ise bu yıl Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) tam puan alarak Türkiye 32’ncisi olan Hasan Nafi Orun’a otomobil hediye etti. Öğrencinin otomobili okulda yapılan törenle kendisine teslim edildi. Törende, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Ak Parti milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Kılıç, Kaymakam Yalçın Sezgin, diğer kamu kurumlarının temsilcileriyle öğretmen ve öğrenciler de yer aldı.

“BU SÖZÜMÜZÜ DE YERİNE GETİRDİK”

İşadamı Mehmet Cadıl, “Bu güne kadar vermiş olduğum 5 vaatten 4’nü her yıl yerine getiriyordum. Ama otomobil verememiştik. Bu yıl okulumuzdan LYS TM alanında Türkiye 32’ncisi olan öğrencimiz Hasan Nafi Orun bu mutluluğu da yaşattı. Biz de sözümüzü yerine getirdik” dedi. Mehmet Cadıl, bir soru üzerine okuldan LYS’de ilk 100’e giren her öğrenciye otomobil vermeye hazır olduğunu da vurguladı.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEKTEDİR”

Vali Şerif Yılmaz da Burdur’un eğitimde Türkiye sıralamasında ilk 3’te olduğunu belirterek, “Burdur yapılan tüm sınavlar sıralamasında ilk üç il arasına girmektedir. Bu başarının arkasında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz olduğu kadar tüm veliler de vardır. Hayırsever işadamımızın örnek davranışını kutluyorum. Sadece okulu yaptırıp geri çekilmeyip, sürekli okulun açıldığı günden bu tarafa okula her türlü desteği vermektedir” diye konuştu.

“MEHMET AMCANIN KATKISI BÜYÜK”

Otomobil hediye edilen Hasan Nafi Orun da “Okulumuzun duayeni Mehmet amca bize sadece eğitimde değil, maddi manevi desteklerini esirgemeyip hep yanımızda oldu. Bugün bu başarıyı yakaladım ise Mehmet amcanın büyük katkısı vardır” dedi. Hasan Nafi Orun’un Koç Üniversitesi İngilizce Halkla İlişkiler Bölümü’ne tam burslu olarak yerleştiği belirtildi. Törenin ardından Hasan Nafi Orun, 50 bin lira değerindeki sıfır kilometre otomobilinin anahtarını alarak sürücü koltuğuna oturdu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.