‘Büyükşehir Yasası’nı kaldıracağız’

10.06.2018

16 views Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Büyükşehir Yasası’nı kaldıracağız’

Seçime az süre kala sahalarda çalışmalarına devam eden Vatan Partisi milletvekili adayları önceki gün Ankara’daki Ayaş Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Heyette, Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Prof. Dr. Ercan Enç, Kurtuluş Özgür Yıldız ve Melek Güvenç yer aldı. Vatan Partisi iktidarında üreten Türkiye’yi kuracaklarını belirten Utku Reyhan, partisinin üretici, çiftçi, işçi için çözüm politikalarını da aktardı.

OLMAYAN PARAYI DAĞITMA YARIŞI

Vatan Partisi’nin ve Cumhurbaşkanı Adayı Dr. Doğu Perinçek’in Türk halkına gerçekçi vaatlerde bulunduğunun altını çizen Reyhan şunları söyledi:

“Bize basında korkunç bir sansür var. Bunun sebebi Doğu Perinçek’in tek antiamerikancı, antiemperyalist lider olması. Biz radikal çözümler öneriyoruz. Diğer partiler gerçekdışı vaatler veriyorlar. Olmayan parayı dağıtma yarışına girmişler! Biz sadakaya giden bu kaynakları üreticiye vermekten yanayız. Biz de üreticiyiz. Bizim adaylarımız içinde üretici, esnaf, sanayici var. İşin içinden geldiğimiz için çözümü de biliyoruz. Biz bu sıcak para ekonomisini değiştireceğiz, komşularımızla birlikte ortak büyük bir pazar kurabiliriz. Ürünleri satabileceğimiz ülkelerle kavgalıyız. Biz diğerlerinden farklı olarak ABD ve AB ile birlikte değil Avrasya ülkeleriyle kalkınacağımızı biliyoruz. Genel Başkanımız Suriye, Çin, İran ve Rusya ile sürekli görüşüyor. Biz dış politika olarak Batı Asya merkezli bir politika düşünüyoruz. Bakın, Türkiye tehdit altında olan bir ülke, böyle bir ülke ekonomik manipülasyonlara karşı dirençli, üreten ve kendine yetebilen bir ülke olmalı. Artık yamaların tutmayacağı bir süreçteyiz.”

KAPATILAN BELDELERİ AÇACAĞIZ’

 

Türkiye’de çok büyük bir ekonomik kriz olduğunu belirten Reyhan, krizden ancak partisinin politikalarıyla çıkılabileceğini ekledi. Ankaralıların ve Ayaşlıların oylarına talip olduklarını belirten Reyhan sözlerine şöyle devam etti: “Seçimden sonra kim başa gelirse bu krizle karşı karşıya kalacak ve mevcut ekonomik sistemle bu durumu yönetmenin imkanı yok. Biz köklü çözüme ve sizin şahsınızda da tüm Ayaşlıların ve Ankaralıların oylarına talibiz. Vatan Partisi iktidarında; büyükşehir yasasını kaldıracağız, büyükşehirlere köy statüsünü geri getireceğiz ve kapatılan beldeleri tekrar açacağız. Bu yasa köy yaşamını bitiriyor. Biz bu köklü, radikal, gerçekçi çözümleri öneriyoruz ve siz halkın temsilcilerinden de destek bekliyoruz.”

VATAN PARTİSİ ADAYLARI ÇMO’YU ZİYARET ETTİ

Vatan Partisi Ankara 1. ve 2. Bölge Milletvekili adayları TMMOB Çevre Mühendisleri Odası’nı ziyaret etti. Vatan Partisi heyetinde, Ankara 1. Bölge Milletvekili adayları Gazi Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tülin Oygür, Emekli diplomat ve Öncü Ankara İl Başkanı Aysan Canver ile Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı eski Sanayi Genel Müdürü Bülent Esinoğlu yer aldı.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baran Bozoğlu ile görüşen Vatan Partisi heyeti; “Seçim bildirgemizde de yer aldığı gibi özel çıkarcılığın neden olduğu yıkımı insan ve doğa arasındaki uyum ve dengeyi gözeterek önleyeceğiz. Partimizin bu konudaki birikimi ve hazırlığı, hem iktidar hem de muhalefetteki diğer farklı partilerden çok çok daha farklı ve etkilidir” dedi.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.