‘Fatih Terim istifa ettiyse tazminat alamaz’

30.07.2017

250 views Kişi Okumuş

0 Yorum

‘Fatih Terim istifa ettiyse tazminat alamaz’

Mosturoğlu, sarı-lacivertli kulübün Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu toplantısında, üyelerin konuşmalarına cevap verdi.

'BU KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ'

Üyelerin Fatih Terim'in ayrılışıyla ilgili yaptığı konuşmalar üzerine Mosturoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bu konu, federasyon ile futbol direktörü arasındaki bir konu. Biz taraf değiliz ama şunu söyleyebiliriz, bu sözleşme eğer karşılıklı sonlandırıldıysa tazminatın olmaması gerekir. Basına yansıyan federasyon açıklamasında, Türkiye Futbol Direktörü'nün istifa ettiği belirtiliyor. İstifa ettiyse zaten hukuken tazminat alamaz. Biz bu konunun takipçisiyiz. Bunun takibi Türkiye Futbol Federasyonu genel kurullarında yapılıyor. Gerekli konuşmaları yapıp tavrımızı net şekilde gösteririz. Biz, istifayla sonlanmış bir ilişkide tazminat ödenmesine karşıyız."

'FENERBAHÇE'NİN TRANSFER YASAĞI YOK'

Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe'nin UEFA'yla yaptığı anlaşmanın anlatılması üzerine, şunları kaydetti:

"Fenerbahçe'nin bir transfer yasağı yok. UEFA ile yaptığımız 4 yıllık bir anlaşma var. Anlaşmaya göre kar-zarar oranını belli bir noktada tutmak lazım. Birinci yıl hedefi 20 milyon avro, ikinci yıl 15 milyon avro, üçüncü yıl 5 milyon avro ve son sene hiç zarar etmeden sezonu tamamlamak gerekiyor. Burada Fenerbahçe'nin bir transfer yasağı yok. Bu anlaşma dışında transfeR yaparsanız sadece UEFA listesine yazamıyorsunuz."

'HEDEFİMİZ BU SENE 15 MİLYON, GELECEK SENE 5 MİLYON AVROYA İNMEK'

Söz konusu anlaşmanın sadece Fenerbahçe özelinde değil, Avrupa'da büyük futbol kulüpleriyle de yapıldığını dile getiren Mosturoğlu, "Türkiye'de Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın böyle bir sözleşmesi olduğunu biliyorum. Galatasaray'ın sözleşmesi yok, Trabzonspor'un da olduğunu düşünmüyorum. Çünkü Trabzonspor bu sezon Avrupa'da yok. Geçen yıl sözleşme şartlarını yerine getirdik. Bu şartları yerine getirmek için azami gayret gösteriyoruz. Geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiğimiz UEFA Başkanı, bizim gibi ülkelerde bu kriterlerin gözardı edilebileceğini söylemişti. Bu sene 15 milyon avroya, önümüzdeki sene de 5 milyon avroya inmek hedefimiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, toplantıda bir konuşma yapmadı.

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunun olağan toplantısı, Mosturoğlu'nun konuşmasıyla sona erdi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.