Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ‘FETÖ’ atışması

24.04.2019

10 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında ‘FETÖ’ atışması

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında pazar günü yapılan derbi maçın ardından Fenerbahçe 2. Başkanı Semih Özsoy'un açıklamalarına Galatasaray'dan tepki gelmişti.

Özsoy ilgili açıklamasında “Karşı takımın hocalarına cavep vermek benim işim değil. Saha içi konuşuluyorsa, Ersun Hoca cevap verdi. Fatih Hoca'nın 'Bizim güzel anılarımız var' sözü var. Başkanımız FETÖ kumpası ile hapisteyken burada aldıkları bir şampiyonluk var. Bir daha böyle bir şey olmayacağı için de, böyle bir şey göremeyeceklerini söyleyebilirim” demişti.

Başkan Vekilimiz Semih Özsoy, maç sonrası açıklamalarda bulundu.

 

???? https://t.co/Vl6lUWjqU4

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) 14 Nisan 2019

Galatasaray bu sözlere şu açıklamayla yanıt verdi:

“Fenerbahçe Spor Kulübü 2. Başkanının, 14 Nisan Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin ardından yaptığı mesnetsiz açıklamalar, sadece Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Talimatı'na göre değil, daha önemlisi Türk Ceza Kanunu'na göre suç niteliğindedir.

Galatasaray Spor Kulübü'nün temelleri; demokrasi, insan hakları ve Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetimizin temel değerleri üzerine inşa edilmiştir.

Rakip takım 2. Başkanının; sorumsuz, eleştiri sınırlarını aşan söylem ve iftiraları hakkında kulübümüz tarafından gerekli hukuki girişimler yarın başlatılacaktır.

Galatasaray'ın adını bir terör örgütü ile ananların kendi geçmişlerine bakmalarını tavsiye ederiz."

Sorumsuz Açıklamaya Cevap…

 

???? https://t.co/w62C6VjWSC pic.twitter.com/sLL0P1McwB

— Galatasaray SK (@GalatasaraySK) 15 Nisan 2019

Galatasaray'ın açıklamasına Fenerbahçe'den resmi açıklamayla yanıt geldi.

Açıklamada şöyle denildi:

"(…) Dün Başkan Vekilimizin yaptığı açıklamaların, bir itham olarak yorumlanmasının tüm takdiri ve yorumu kamuoyunundur.

Bununla beraber; konunun hukuka taşınacak olmasının bir hak olduğunu vurguluyarak, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu sürecin mahkemelere taşınacak olmasını da büyük bir memnuniyetle karşıladığımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.

BÜYÜK BİR MEMNUNİYETLE!

 

???? https://t.co/7iuuJxwDCA

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) 15 Nisan 2019

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.