Hain Plan Ortaya Çıktı: Başkent te Suikast Yapacaklardı!

15.08.2017

6 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Hain Plan Ortaya Çıktı: Başkent te Suikast Yapacaklardı!

polisinin bölücü terör örgütü ’nın cephanelik olarak kullandığı villaya yaptığı baskında ele geçirilen 12 polis üniformasıyla Başkent’te suikast planlandığı, 1,5 ton amonyum nitrat, 10 açma kapama anahtarı ve 10 zil butonu ile de Valiliğine yapılan saldırıda kullanılan çapta 10 ayrı bombalı araç hazırlanacağı ortaya çıktı.

Adana’da polisin şafak vakti operasyon yaptığı ve adeta bir cephanelik ele geçirdiği villada bulunan materyallerle ilgili şok edici ayrıntılar ortaya çıktı. Dakika dakika polis kameralarına da yansıyan operasyonda villada 12 uzun namlulu silah, 24 el bombası, 12 hücum yeleği, bin uzun namlulu silah mermisi, 96 şarjör, 12 polis üniforması, 49 gri büyük kova, 1 amper ölçer, 1 lehim malzemesi, 4 lehim tabancası, 42 silikon mumu, 2 lehim kablosu, 1.5 ton amonyum nitrat, 300 kilo çivi, 6 koli bandı, 3 siyah bant, 20 litrelik 24 boş bidon, 25 gaz maskesi, 10 pil, 10 açma kapama anahtarı, 10 zil butonu, 1 karışım yapmak için mutfak robotu, 500 gramlık 150 teneke kutularda mantar, 20 litrelik 11 mazot dolu bidon, 18 kilogramlık yapıştırıcı, 10 yastık, 10 sünger yatak, 10 battaniye, 2 hasır ve oldukça fazla konserve yiyecek ve ekmek ele geçirmişti. Polis ele geçirdiği malzemeleri tek tek analiz etmeye başladı.

“VALİLİKTE PATLATILAN BOMBA YÜKLÜ ARAÇ GİBİ 10 TANE YAPILABİLİR”

Polis, özellikle ele geçen 1.5 ton amonyum nitrat, 300 kilo çivi, 20 litrelik mazot dolu 11 bidon, 10 kapama açma anahtarı, 10 zil butonu, lehim makineleri, karıştırıcı robot, bant ve kabloları bomba imha ekiplerine verdi. Yapılan bu incelemede teröristlerin amonyum nitrat, mazot ve çiviyi karıştırıp güçlendirerek bomba yapacağı tespiti yapıldı. Ayrıca yapılacak bombanın malzemelerin çokluğundan ve açma kapama anahtarı ile zil buton sayısından yola çıkarak 24 Kasım 2016 yılında Adana Valiliğinde patlatılan bomba yüklü araç gibi 10 bomba yüklü araç yapılacağı tespit edildi. Yapılan bombanın da zil butonu olmasından dolayı aynı valilikte olduğu gibi uzaktan kumanda ile patlatılacağı ve evdeki boş kovaların içine yerleştirileceği belirlendi.

POLİS ÇALINTI VE KİRALIK OTOMOBİL ALARMI VERDİ

Polis ayrıca eylemin bomba yüklü araç ile yapılacağı tahmini üzerinde durduğu için çalıntı ve kiralık araçlar üzerinde geniş çaplı araştırma başlattı. Yapılan bu çalışma sonucunda ortadan kaybolan ve 12 kişi olduğu tahmin edilen teröristlere de ulaşılması hedefleniyor. Ayrıca terör ekiplerinin iz üzerinde olduğu teröristleri yakalamanın an meselesi olduğu de öğrenildi.

12 ANKARA POLİS ARMASI BAŞKENTTE SUİKAST ŞÜPHESİNİ ARTTIRDI Bölücü terör örgütü PKK’nın son yıllarda şehirlerde eylem yaparken özel harekat ve polis kıyafeti kullanması olayı villada ele geçen polis üniformalarından bu eylemde de polis kıyafeti kullanacağını ortaya çıkardı. Adana’da 30 Temmuz 2015 yılında Pozantı ilçesinde 2 polisin şehit edildiği olayda öldürülen 2 terörist de özel harekat üniforması giymişti. En son Hakkari’de PKK’lılar yine polis kıyafeti giyip saldırı yapmıştı. Villada ele geçen üniformaların normal polis merkezinde görev alan polislerin giydiği mavi gömlek, lacivert pantolon olması yanı sıra polislerin koluna taktığı şehir armasının Ankara olması dikkat çekti. Bu da PKK’lıların Ankara’da bir eylem yapacağı tahminini akla getirdi. PKK’lıların Ankara’da polis üniforması ile suikastler yapma ihtimali üzerinde dururken, ele geçirilen patlayıcı malzemeleriyle de birçok ilde bomba yüklü araçla eylem yapma ihtimalleri üzerinde duruluyor.

(Fatih Keçe / İHA)

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.