İran’daki kargaşalarda ABD’nin rolü var

01.01.2018

22 views Kişi Okumuş

0 Yorum

İran’daki kargaşalarda ABD’nin rolü var

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İşler Komitesi Başkanı Konstantin Kasaçov, Novosti Ajansı'na yaptığı açıklamada; İran'da son günlerde yaşanan itiraz olaylarında dış faktörlerin etkili olduğunu kaydetti.

Rus senatör; "Bu olaylar konusunda muhakkak yabancı unsurlar etkili olmuştur. Washington'un İran'daki iç durum süreci üzerinde çok etkisi olduğunu söylemek istemiyorum, ancak şimdiki durumda İslam Cumhuriyeti, dış müdahale için gebedir." ifadesini kullandı.

Kasaçov; Washington yetkilileri ve ABD Başkanı Donald Trump'ın İran’da sokak eylemleri konusundaki açıklamalarını "açık kışkırtıcılık" olarak niteledi, Trump'ın eylemcilerin ABD tarafından desteklendiğini göstermeye çalıştığını ifade etti.

Kuşkusuz ABD'nin ulusal güvenliğinin "bir numaralı düşmanı" olarak gördüğü İran'ı karıştırmak için her fırsatı kullandığını söyleyen Rusya Senatosu Uluslararası İşler Komitesi Başkanı; ABD ile İsrail'in İran'a karşı son sıralarda imzaladığı işbirliği anlaşmasına işaretle, bu nedenle İran'daki olayların patlak vermesinde dış etkenlerin etkili olduğunu vurguladı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.