Meme büyütme işlemlerine neden ihtiyaç duyulur?

04.06.2017

53 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Meme büyütme işlemlerine neden ihtiyaç duyulur?

Özellikle de kendini seven ve beğenen, çevreden de beğenilmek istenen kadınların en sevdiği estetik ameliyatlardan biri de meme büyütme işlemleridir. Göğüslerini büyütmek isteyen kadınlar, bu durumu mutsuz bir dönem olarak geçirirler. Kesin karar verdikten sonra mutlaka uzman bir estetik cerrahına başvurarak kısa sürede dolgun ve dik göğüslerin sahibi olurlar. Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz estetik cerrah Defne Erkara meme büyütme ameliyatını anlattı.

Peki bu işlemlere neden ihtiyaç duyulur? Elbette her dik ve dolgun göğüslere sahip olmak ister. Bazı kadınlar için bu durum doğuştan var olsa da bazıları için aynı şey söylenemeyebilir. Doğuştan dik ve dolgun göğüslere sahip olamayan, göğüsleriyle alakalı estetik olmayan sorunlara sahip olan, herhangi bir göğüs hastalığına yakalanmış olan, hastalık ya da kaza gibi durumlar sonucunda göğüslerinin yarısını ya da tamamını kaybetmiş bireyler için göğüs büyütme ameliyatları gerekli oluyor. Burada ise devreye uzman estetik cerrahları giriyor.

MEME BÜYÜTME SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Silikon taktırma ameliyatı olmaya karar veren bireyler, estetik cerrahlarına başvuruyorlar. Bu başvuru sonucunda, uzmanlar göğüsleri muayene ettikten sonra artık göğüs büyütme estetik dönemi başlamış oluyor. Göğüslerin ne kadar büyütüleceği ve hangi yöntemle büyütüleceğine karar veriliyor. Bir doktor ve hasta ilişkisi kapsamında göğüslerin etrafı büyütülecek oldukları kısma kadar özel kalemler ile çiziliyor. Çizilen kısımlara ameliyat esnasında lokal anestezi işlemi uygulanıyor. Uyuşarak hissiz hale getirilen göğüs ve göğüs çevreleri sonucunda kesme işlemleri başlıyor. Uzman estetik cerrahları, göğüslerin yapısına ve abartı olmayan büyüklüğüne dikkat ederek silikon malzemeden imal edilen göğüsleri, kesilen yerlerden iç kısımlara yerleştiriyor. Silikon göğüsleri yerleştirme işlemi bittikten sonra, artık kesik yerlerin kapatılması işlemine geliniyor ve estetik dikiş ile bu işlem tamamlanıyor.

MEME BÜYÜTME İŞLEMİNDEN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR NELERDİR?

 

Kadınların severek yaptırdığı meme büyütme işlemleri, sonucu son derece güzel ve estetik olan işlemlerdir. Ancak bu ameliyattan sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Göğüs büyütme işlemleri kısaca bahsedildiği kadar kolay bir durum değildir. Zaman alan ve yalnızca birkaç saat içerisinde yapılan bir ameliyat değildir. Karar verme süreci, ameliyatın başlama ve bitme süreci, tedavi süreci ve daha fazlası ele alındığında, zorlu bir dönem olarak da adlandırılıyor. Bu zorlu dönem sonucunda elbette güzel, dolgun ve dik göğüslerin sahibi olunuyor. Göğüs büyütme sürecinden sonra banyo yaparken göğüslere dikkat edilmesi gerekiyor. Sert cisimlerden uzak durulması ve mutlaka nemlendirici kullanılması gerekiyor. Göğüslere ve göğüs çevresine kesinlikle yabancı cisimlerin değmemesi ve cinsel ilişkiden de bir müddet uzak durulması gerekiyor. Göğüslere dokunulmaması ve bol bol sırt üstü yatılması gerekiyor. Sağa ya da sola doğru yatmak, göğüslerin acımasına ve henüz oturmadan kaymasına neden olabiliyor.

BU OPERASYONUN AVANTAJLARI NELERDİR?

Kadınların meme büyütme işlemlerine ihtiyaç duyma nedenlerinden bahsetmiştik. Ancak bu işlemlerin kadınlar üzerinde sağladığı avantajları da hafife alınmayacak kadar büyük bir role sahiptir. Büyük göğüslere sahip olan kadınların çekiciliği her zaman üst safhadadır. Giydikleri kıyafetleri, dolgun ve büyük göğüsler ile daha iyi taşırlar. Üzerlerine her giydikleri parça yakışır ve kendilerini bir adım önde hissederler. Üstelik cazibeleri ve güzellikleri de daha fazla ön plana çıkar. Cinsel yaşamlarında büyük göğüslere sahip olan kadınlar her zaman daha avantajlıdır ve çekiciliklerini ön plana bu şekilde çıkarabilirler. Bu avantajlar göz önünde bulundurulduğu takdirde, göğüs büyütme işlemlerine başvurmak için geç kalmamalısınız. Böylece güzel, dolgun, dik ve büyük göğüslere sahip olarak avantajlardan faydalanabilirsiniz. Giydiklerinizi de üzerinizde daha iyi taşıyabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Dr. Defne Erkara'nın https://www.defneerkara.com/gogus-buyutme.html sayfasına başvurabilirsiniz.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.