Sözleşmeli öğretmen maaşı ne kadar olacak.

13.08.2016

42 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Sözleşmeli öğretmen maaşı ne kadar olacak.

Sözleşmeli öğretmen maaşları belli oldu.

Milli Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli ve kadrolu öğretmenlerin maaşları arasında fark olmayacağını söyledi. Suriyeli öğretmenlere verileceğini de ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında sözleşmeli öğretmen alımı konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 

15 bin sözleşmeli öğretmen alınacağını söyleyen Bakan Yılmaz, bu konuda detayları açıkladı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI 2016

İsmet Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

Sözleşmeli öğretmenler olarak atanlar ilgili hükümler doğrultusunda adaylık eğitimine tabi tutulacak. İhtiyaç fazlası konumda bulunan sözleşmeli öğretmenler istekleri ve tercihleri de dikkate alınmak suretiyle atama esas puan üstünlüğüne göre il içinde alanlarına uygun eğitim kurumuna valilik tarafından atanacaktır.

Doğum ve askerlik nedeniyle hizmet sözleşmesi feshadilen sözleşmeli öğretmenlerin durumları saklı tutulacak ve bunlar istekleri halinde ayrıldıkları eğitim kurumuna dönebilecekler.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MAAŞLARI 2016

Kadrolu öğretmenler ile sözleşmeli öğretmenlerin hak hukuku, ücretleri arasında hiçbir fark yoktur. Sözleşmeli öğretmenlerin yarı yıl ve yaz tatillerinde izinli sayılacak. Hastalık ve diğer mazeret izinleri de verilecektir.

Öğretmenlerin sözleşme süreleri birer yıl yapılacak. Bir yıl sonunda sözleşmesi feshedilmeyenlerin sözleşmeleri takip eden için geçerli olacak. Bu süretle dört yılı geçemeyecektir. Öğretmenlerin yer değiştirme takvimi devam etmektedir.

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.