TÜRKİYE’DEN SURİYE’YE VALİ TAYİNİ!

14.01.2013

252 views Kişi Okumuş

0 Yorum

TÜRKİYE’DEN SURİYE’YE VALİ TAYİNİ!

 

Şarku’l Avsat gazetesinin “, Suriyelilere atadı” manşetiyle duyurduğu habere göre merkezi olacak olan valinin adı, Faysal Yılmaz.

Doğrudan başbakanlığa bağlı olan Vali Yılmaz’ın üç temel görevi bulunuyor. Birinci görevi, Türkiye’deki mülteci kamplarında yaşayan Suriyelilerle ilgilenmek. İkinci görevi ise Türkiye’deki mülteci kampları yerine evlerde yaşayan Suriyelilerle ilgilenmek. Vali Yılmaz’ın üçüncü görevi ise topraklarında yönetimin kontrolünden çıkan şehirlerde yaşayan Suriyelilerle ilgilenmek.

Suriyeli bazı muhaliflerin, vali isimlendirmesine tepki gösterdiğini vurgulayan Şarkul Avsat, Türkiye hükümetinin mülteci kamplarındaki Suriyelilere gerekli yardımların ulaşmasının önündeki engelleri aşmak için böyle bir girişimde bulunduğunu yazdı.

Vali Yılmaz gazeteye yaptığı açıklamasında, yaklaşık bir ay önce bu göreve getirildiğini, görevinin siyasi değil insani amaçlı olduğunu söyledi. Yılmaz, Suriye topraklarındaki görevinin ise sadece insani yardımın ulaşımı ve koordinesiyle sınırlı olduğunu kaydetti, askeri destek iddialarını yalanladı.

Tür hükümet yetkilileri Şarkul Avsat’ın “Neden vali isimlendirmesi seçildi?” sorusuna yanıt olarak ise “Vali isimlendirmesindeki tercih, Türkiye hükümetinin misafirlerine verdiği büyük önemin göstergesidir, başka bir anlamı yoktur” diye cevap verdi.

İlgili Terimler : , , ,

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.