Vatan Partisi Denizli milletvekili adayları: Çarpık ve kaçak yapılaşmaya son vereceğiz

10.06.2018

30 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Vatan Partisi Denizli milletvekili adayları: Çarpık ve kaçak yapılaşmaya son vereceğiz

Vatan Partisi'nin genç adayları Teoman Barut, Cansu Altınkaya, Berfin Yavuz ve Ahmet Suseven mahalleleri adım adım gezdiler.

İkinci sıra milletvekili adayı Diş hekimi Teoman Barut, depreme karşı güvenli, yeni nesil, ucuz, hızlı ve ileri teknolojik olanaklarla yapılan toplu konut tipleri inşa edeceklerini belirterek depremle ilgili “AR-GE çalışmalarına hız verilecek, inşa edilecek deprem konutları 100 metrekareyi geçmeyecektir. Afetlere hazırlık konusunda bir ileri aşamaya geçilerek, AFAD’ı da bünyesine alan daha geniş bir yapılanma oluşturulacaktır” dedi.

 

 

'HAKSIZ ELDE EDİLEN RANTLARI KAMUYA KAZANACAĞIZ'

Barut, kentlerin yapısal sorunlarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Büyük kentlerin tarihsel yapısını koruyacağız, yeşil alanları arttıracağız, yeni parklar ve oyun alanları yapacağız diyen Barut, haksız edinilen rantları kamuya kazanılacağını, acil durum toplanma alanlarının ranta dönüştürülmesine son verileceğini, ovaların ve verimli toprakların yapılaşmaya kapatılarak resmi kurumlarında denetime tabi tutulacağız. Her mahalleye ve köye çocuk bahçesi ve yuvası, uygun konumda Halkevi, Kültür Merkezi ve Spor Salonu yaparak hem halk kültürünü geliştirecek hem de iş alanı açacağız.”

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.