Yangında Evleri Kül Olan Suriyeli Aile Yardım Bekliyor

19.09.2017

21 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Yangında Evleri Kül Olan Suriyeli Aile Yardım Bekliyor

Yangında evleri kül olan Suriyeli aile yardım bekliyor
Kahramanmaraş’ta dün çıkan yangında evleri kül olanlar yaralarını sarmak için yardım istiyor
Ülkesindeki iç savaştan kaçarak 5 yıl önce Kahramanmaraş’a gelen Suriyeli Hamide Abbut, yangında canlarını son anda kurtardıklarını anlattı
Mehmet Öksüz: “Düğün hazırlığındaydık. hiçbir şeyimiz kalmadı her şey yandı. Paramız, pulumuz, altınlarımız hepsi yandı gitti”

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta dün çıkan yangında evleri kül olanlar yardım bekliyor. Suriye’deki iç savaştan kaçarak 5 yıl önce Kahramanmaraş’a gelen Hamide Abbut, yangında canlarını son anda kurtardıklarını söyledi.
Onikişubat ulçesi Dumlupınar Mahallesinde elektrik aksamından çıktığı tahmin edilen yangında 3 ev tamamen yanarak kullanılmaz hale geldi. Evlerini kaybeden vatandaşlar, yetkililerden ve hayırseverlerden destek bekliyor.
Suriye’deki iç savaştan kaçarak 5 yıl önce Kahramanmaraş’a gelen Hamide Abbut, yangında canlarını son anda kurtardıklarını ifade ederek, “Oğlum hanımıyla odada oturuyorlardı, dumanı görür görmez dışarı çıktılar. Ateşin arka taraftan geldiğini gördük, oğlum yukarı çıkmaya çalıştı ama çıkamadı. Bağırışlarını bizde sonradan duyduk. Geldiğimizde oğlumla hanımı bağırıyor. Ne oldu oğlum diye sordum, ‘Ev yanıyor’ dedi. Bütün eşyalarımız yandı ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yetkililer bize yardım edeceklerini söylediler” dedi.
Yangında her şeylerini kaybettiklerini söyleyen Mehmet Öksüz ise, “Biz Dereköy’de babamın evindeydik, geldik evimiz yanmış bu şekilde olmuş. Yan taraftaki evde kardeşimin eşyaları vardı, düğün hazırlığındaydık. Düğün eşyalarımızda yandı, hiçbir şeyimiz kalmadı her şey yandı. Paramız, pulumuz, altınlarımız hepsi yandı gitti” diye konuştu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.